"Urob svoj dobrý skutok"


Robenie chýb je súčasťou nášho každodenného života. Našťastie chyby sú tu aj preto, aby sme sa z nich poučili. Ak sa už previníme, cítime, akoby sme boli tým druhým niečo dlžní.

Preto je pre nás úľavou ak dostaneme druhú šancu. A práve vtedy je dobrý skutok niečo, čím sa môžeme druhým revanšovať. Aj keď tento skutok našu chybu nezmaže, svojou silou a našou snahou je schopný chybu prekryť a aspoň z časti napraviť.

Nemusíme však robiť chyby, aby sme mohli rozdávať dobro. Môžeme ho dávať „paušálne“ vopred. Nikdy totiž nevieme, ako a kedy sa nám vráti a čas strávený pomocou iným predsa nikdy nie je čas zbytočný. Konanie, ktorým niekoho potešíme a rozjasníme jeho smutnú tvár nie je nikdy „stratou času.“ Dobro môže mať veľa podôb, no jeho efekt je a bude stále rovnako krásny.

Dobro je v každom z nás, len ho občas zatieni zlá nálada, nepriaznivé životné obdobie alebo čokoľvek iné. A vtedy aj nám padne dobrý skutok vhod. Všetci dobre vieme, že  chceme ostať a byť ľuďmi dobrými. Ľuďmi s úsmevom na perách. Veď ak takí nie sme, robíme chybu, z ktorej sa máme poučiť a už ju nezopakovať.

Naše Občianske združenie pod názvom ,,Barborka", s cieľom pomôcť ľuďom trpiacim na rakovinu. Ciele a iné aktivity spojené so združením nájdete na našej webovej stránke v pravom rohu je umiestnené logo Barborky a pod ním je možnosť darovania 2% z dane, ktoré každý zamestnávateľ alebo zamestnanec, ak neurčí kde majú putovať, tieto 2% zoberie štát na svoje aktivity. Na spomínanej stránke si môžete stiahnuť tlačivá, kde sú už vypísané všetky potrebné údaje. Minulý rok sa nám podarilo uskutočniť nákup liekov,a to Betaglucánu (www.natures.sk),ktorý napomáha pri liečbe rakoviny. Po roku môžem povedať, že máme fantastické výsledky. Chceme aj naďalej pokračovať v nákupe tohto lieku a následne ho potom darovať  v každom okrese, ak to bude možné cca na jeden rok (približne  20 pacientom), aby sme pomohli tým, kt. si to nemôžu finančne dovoliť. Mnohí z Vás ste už prišli s týmto medicamentom do kontaktu, takže poznáte aj jeho účinky. Zároveň, každý kto podporí naše dielo dostane takýto balíček Betaglucánu aj pre svojich zamestnancov, známych, ale aj pre Vás. Máme už pripravené aktivity na podporu nemocníc v Bielorusku-Černobyľ, Srbsko, Etiópia a iné mestá či štáty. Navyše sa nám v minulom roku podarilo s Božou pomocou pomôcť aj detským domovom na Ukrajine.V tomto roku pomaly začíname s prípravami na budovanie starobinca a pripravujú sa projekty na výstavbu nemocnice v Srbsku. Samozrejme, nie všetko môžeme robiť sami a za tak krátky čas, ale postupne a s Božím požehnaním to pôjde. Začíname postupne a pomaly a predovšetkým s Božou pomocou. Ak máte chuť pomôcť darujte tieto 2% na naše Občianske združenie Barborka a ako sa vraví: ,,teraz môžeš pomôcť ty im, ale potom môžu pomôcť oni tebe". Je to len na Vás... A veľká vďaka...Nič Vás to nestojí!  S pozdravom a ak uznáš za vhodné podaj to ďalej...


Táto stránka je zobrazená: 556x.
OZ BArborka

Slovenské omše v zahraničí

Slovenské omše, ktoré sa slúžia v Európe a zámorí

Pozdrav pápeža

Benedikt XVI. pozdravil slovenských pútnikov

Video - relikvia

Relikvia

Darujte nám 2% z daní!